Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: info@ascentuals.eu +370 7 00 66066

Skirtumai tarp eterinių aliejų ir ekstraktų

2021-07-12
Skirtumai tarp eterinių aliejų ir ekstraktų

Kuo skiriasi eteriniai aliejai nuo ekstraktų? Tai – dažnai užduodamas klausimas. Renkantis tarp šių dviejų pasirinkimų, vertėtų atsakyti į klausimą: kas tai yra ir kokie jų skirtumai?   

   

KAS YRA EKSTRAKTAS?   

 

Ekstraktas (kartais dar vadinamas ištrauka) – koncentruota medžiaga, kuri gaunama specialiais tirpikliais, vadinamais ekstrahentais, apdorojus augalinės, gyvūninės ar mineralinės kilmės žaliavą. Kas yra ekstrahentai? Tai gali būti eteris, spiritas arba vanduo. Pagal juos ekstraktai skiriami į 3 rūšis – eteriniai, spiritiniai ir vandeniniai. Kalbant apie skirstymą, ekstraktai taip pat gali būti skirstomi pagal konsistenciją į skystus, tirštus ir miltelinius. Ekstraktai yra plačiai naudojami, nes pasižymi apsauginiu, valomuoju ir tonizuojančiu poveikiu.   

   

KAS YRA ETERINIS ALIEJUS?   

 

Eterinis aliejus – itin aktyvi ir koncentruota medžiaga. Jis yra sudėtingas mišinys, sukurtas iš augalo lakių aromatinių junginių. Šie aliejai naudojami siekiant greito ir stipraus efekto, tačiau itin svarbu paminėti, kad dėl stiprios koncentracijos jie visgi gali dirginti odą. Eterinių aliejų išgavimo būdas skiriasi nuo ekstraktų – šie išgaunami hidrodistiliacijos būdu (distiliuojant augalus vandeniu ar vandens garais), priešingai nei ekstraktai. Šie aliejai gali būti pasisavinami skirtingais būdais – garinant difuzoriaus pagalba, inhaliacijos principu, tiesiogiai ant odos ir kt.   

   

SKIRTUMAI TARP ETERINIŲ ALIEJŲ IR EKSTRAKTŲ   

 

Iš esmės, eteriniai aliejai ir ekstraktai yra labai panašūs, tačiau galima išskirti kelis skirtumus. Pirmiausia, kaip ir minėta prieš tai, eteriniai aliejai yra stipriai koncentruoti, o ekstraktai pagaminti kitaip, todėl jų koncentracija silpnesnė. Kitas skirtumas yra tai, kad augaliniai ekstraktai yra tirpūs vandenyje, o eteriniai aliejai – aliejuje, todėl jie yra garinami difuzoriuje, taip vandens ir aliejaus daleles kartu paverčiant garais. Skiriasi ir išgavimo būdai – ekstraktai išgaunami žaliavą apdorojus specialiais tirpikliais, o eteriniai aliejai – hidrodistiliacijos būdu. Esminis eterinių aliejų skirtumas, kad šie sudaryti iš daugelio skirtingų junginių, pripildyti daugeliu skirtingų naudingųjų medžiagų, o pagrindinis ekstrakto išskirtinumas, kad jame lieka sukoncentruotos veikliosios medžiagos, kurios buvo žaliavoje, dar prieš ją apdorojant.   

   

Taigi, eteriniai aliejai ir ekstraktai turi labai daug panašių savybių, bet pasižymi keliais esminiais skirtumais, kuriuos reikėtų žinoti, prieš renkantis tarp šių dviejų variantų. Eteriniai aliejai tinkamesni siekiant efektyvių ir greitų rezultatų arba norint pasilepinti aromaterapija neišėjus iš namų, o ekstraktai tinka itin jautriai odai, siekiant jos nesudirginti. 

 

Pirmas sužinok apie A‘Scentuals naujienas