Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: info@ascentuals.eu +370 7 00 66066

Eterinių aliejų inhaliacija

2020-12-16
Eterinių aliejų inhaliacija

Apie eterinių aliejų naudą žinoma jau nuo seniausių laikų. Jų pagalba buvo gydomi peršalimo ligų simptomai. Šiais laikais eterinių aliejų naudojimas neapsiriboja vien ligų simptomatikos mažinimu – aromaterapija bei tinkamai pasirinkti kvapai gali sumažinti stresą, pakelti nuotaiką, tonizuoti. Vienas populiariausių ir efektyviausių būdų įsisavinti eterinių aliejų savybes – jų inhaliacija. Taigi aptarsime, kaip teisingai naudoti eterinius aliejus, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

 

Audinys/nosinaitė. Užlašinkite kelis lašelius eterinio aliejaus ant audinio ar nosinaitės. Keletą kartų giliai įkvėpkite. Šį audinį galite nešiotis kartu su savimi ir prireikus bet kada išsitraukti bei pakartoti procedūrą. Tinkamai pasirinktas eterinis aliejus (pavyzdžiui, eukaliptų ar kėnių) gali padėti sumažinti kamuojantį kosulį, atlaisvinti užgultus kvėpavimo takus.

 

Pagalvė. Naudokite prieš miegą norėdami atsipalaiduoti, nerimui ar peršalimo simptomams mažinti. Prieš eidami miegoti ant pagalvės užlašinkite kelis lašelius pasirinkto eterinio aliejaus. Patartina, jog galvą dėtumėte šiek tiek atokiau nuo vietos, kurioje užlašinote eterinį aliejų. Per kelias valandas šis aliejus išgaruos, tačiau padės gerai bei kokybiškai išsimiegoti.

 

Aromaterapinis inhaliatorius. Tai mažas nešiojamas asmeninis inhaliatorius, kurį galite įsigyti vaistinėse. Įlašinkite kelis lašus pasirinkto eterinio aliejaus į prietaisą ir naudokite visą dieną pagal poreikį.

 

Kvėpavimas garais. Į indą įpilkite 1 litrą karšto vandens. Įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus (priklausomai nuo eterinio aliejaus rūšies dažniausiai pakanka iki 5 lašų). Palenkite galvą virš indo ir užsidenkite ją rankšluosčiu, kad sulaikytumėte garus. Kvėpuokite šiais garais 1–2 minutes, tada padarykite bent 30 sekundžių pertrauką ir pakartokite procedūrą. Pertraukas galite daryti ir pagal poreikį, nepatartina kvėpuoti eterinių aliejų garais ilgiau nei 10 minučių. Norėdami išvengti sudirgimo, būtinai atlikdami procedūrą užsimerkite, nelaikykite veido per arti įkaitusio vandens, kad nenusidegintumėte.

 

Eterinių aliejų difuzoriai. Tai vienas populiariausių ir dažniausiai naudojamų įrenginių eterinių aliejų inhaliacijai. Difuzoriai ne tik dozuoja eterinius aliejus į patalpą ir jūs kartu su oru įkvepiate jų mikrodaleles, tačiau tuo pat metu šių prietaisų pagalba valomas bei dezinfekuojamas kambarių oras. Priklausomai nuo difuzoriaus tipo (ultragarsinis ar eterinius aliejus purškiantis) pasieksite skirtingų rezultatų. Ultragarsiniai difuzoriai eterinius aliejus paskleidžia patalpose kartu su vandens molekulėmis, taigi į įrenginyje esantį vandens indą įlašinkite kelis lašelius pasirinkto eterinio aliejaus ar jų mišinio. Nors aliejaus koncentracija nebus didelė, šis nepraras savo savybių, o pasklidusios dalelės ne tik skleis nuostabų kvapą, bet ir drėkins patalpų orą. Eterinius aliejus purškiantys difuzoriai nenaudoja vandens ir į aplinką kartu su oru paskleidžia tik eterinio aliejaus daleles.

 

Svarbu nepamiršti, jog ne visi eteriniai aliejai yra tinkami naudoti inhaliacijos metodu. Prieš naudodami įsitikinkite, kad aliejus nesukels alergijos ir yra tinkamas vaikams ar augintiniams.

Pirmas sužinok apie A‘Scentuals naujienas